22 lutego ponad 200 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Andrychów spotkało się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, by świętować 162. urodziny Roberta Baden-Powella – twórcy skautingu i Naczelnego Skauta Świata, oraz 130. urodziny jego żony, Olave Baden-Powell. Z tej okazji każda drużyna przygotowała prezenty urodzinowe dla solenizantów.

Pierwszym z nich był filmik, w którym skauci zaprezentowali podejmowane działania, poprzez które wypełniają misję pozostawioną im przez Roberta Baden-Powella – „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Drugi prezent to zaprezentowanie bohatera, który przyczynił się do rozwoju harcerstwa i przygotowanie odpowiedniej charakteryzacji. Drużyny miały też możliwość uwolnienia swojej kreatywności i pokazania talentów cukierniczych przy przygotowywaniu tortu urodzinowego. Ponadto uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach indywidualnych i zespołowych.

Dzień Myśli Braterskiej to nie tylko powód do świętowania urodzin założyciela skautingu. To także czas, by pomyśleć o sobie nawzajem, o wielkości ruchu skautowego; by jeszcze mocniej, niż w codziennych działaniach, poczuć i wypełnić ideę braterstwa.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom, którzy swoim wsparciem i dobrym słowem pomagają nam zmieniać świat na lepsze.

Accessibility Toolbar