Święto Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej

mar 26, 2019 | Relacje

Chorągiew to my!

 

W ubiegłą sobotę, 23 marca 2019 roku, blisko dwa tysiące harcerzy z ZHP Chorągwi Krakowskiej spotkało się w Krakowie, by celebrować święto swojego patrona, Tadeusza Kościuszki. W wydarzeniu nie zabrakło również ponad dwustu andrychowskich zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów. Nasz Hufiec był jedną z najliczniejszych reprezentacji!

Wydarzenie rozpoczął uroczysty apel na Rynku Głównym w Krakowie, na którym byli obecni Wojewoda Małopolski, Pan Piotr Ćwik, oraz Naczelniczka ZHP, hm. Anna Nowosad.

Po apelu nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich część, czyli gry miejskie. Uczestnicy podzieleni na patrole zadaniowe, w czterech kategoriach wiekowych, zmierzyli się z wieloma wyzwaniami i zadaniami, poznając przy tym historię Tadeusza Kościuszki i miasta Krakowa. W pionie harcerskim II miejsce zajęła 3 WDH „Pogoria” – serdecznie im gratulujemy!

Rokrocznie organizowane święto ZHP Chorągwi Krakowskiej z roku na rok cieszy się coraz większą frekwencją oraz popularnością. Uczestnicy świetnie się bawili, a wiosenna pogoda sprzyjała uśmiechom. Skauci tego dnia nauczyli się posługiwania mapą, pracy w grupie i kreatywnego myślenia. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego święta.

 

odkr. Bartłomiej Leśniak

Accessibility Toolbar