W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej, dzięki staraniom 48 DW Północ z Hufca ZHP Andrychów, przy współpracy z Gminą Andrychów, w Andrychowie startuje kolejna edycja akcji „Nie karm kosza, przynieś do jadłodzielni”.

Jadłodzielnia rusza w Wielką Sobotę i będzie się znajdować w holu Biblioteki Miejskiej w Andrychowie (ul. Krakowska 74). W okresie świątecznym będzie otwarta w godzinach 10 – 17. Dobrą wiadomością jest to, że jadłodzielnia zostaje z nami na dłużej – będzie otwarta w dni robocze cały rok, w godzinach pracy biblioteki. Będzie można skorzystać z niej także wtedy, gdy biblioteka nie przyjmuje czytelników.

Jeśli nie wiesz, co zrobić z nadwyżką jedzenia, nie chcesz marnować jedzenia lub jesteś właścicielem firmy (restauracji, sklepu) i chciałbyś się podzielić tym, co zostaje – skontaktuj się z koordynatorem akcji i oddaj żywność do jadłodzielni! Dokładnie informacje, jakie produkty można oddać, znajdują się na grafice.

W tym trudnym czasie, gdy kontakt bezpośredni jest utrudniony, a czasami niemożliwy, tak ważne jest, by być dla drugiego człowieka. Jeśli znasz osoby samotne czy starsze, które mogłyby skorzystać z jadłodzielni (pozostawiając nadwyżkę jedzenia bądź odbierając dla siebie), przekaż im informacje o akcji. Warto zainteresować się także podstawowymi potrzebami naszych najbliższych czy sąsiadów. Wspólnymi siłami mieszkańców gminy Andrychów utrzymajmy miejsce, które pozwoli racjonalnie dysponować żywnością i nie marnować jedzenia.

Podczas przekazywania lub odbierania jedzenia, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, wynikających z aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Dbajmy o siebie nawzajem!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Sylwii Błasiak, Dyrektorki Biblioteki Miejskiej.

Accessibility Toolbar