Tegoroczny obóz wędrowny naszej drużyny odbył się w dniach 1 – 4 lipca 2022 i wzięło w nim udział 13 osób. Wspólnie postanowiliśmy przeżyć go, wpływając W GŁĘBINY. Był to czas odkrywania swojego wnętrza, samorozwoju, wędrowania, bycia dla siebie wzajemnie, ale też i zasłużonego odpoczynku.


Poznawaliśmy uroki Gór Świętokrzyskich, wędrowaliśmy po Nowej Słupi i Świętym Krzyżu, gdzie zwiedziliśmy również Klasztor na górze. Wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych oraz odwiedziliśmy Muzeum Minerałów podczas pokazu szlifowania kamieni szlachetnych w Świętej Katarzynie, dzięki czemu mogliśmy zagłębić się również w miejscowym rzemiośle. Wieczory przy ogniu dały nam wzajemne wsparcie, poczucie jedności i przynależności. Zaglądaliśmy w głąb przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, przy czym przeprowadzaliśmy wiele ważnych dla nas rozmów. Samodzielnie gotowaliśmy, a wszystkie cudowne chwile zamknęliśmy w Słoiku Wspomnień i na pewno będziemy do nich wracać!


Podczas KSW swoje próby wędrownicze pozytywnie zamknęli Karolina i Michał! Wyróżniliśmy jedną osobę, wybierając Kolumba Kwartału – został nim Bartek. Posumowaliśmy nasz rok harcerski i z nową energią już na niedługo wkroczymy w następny.

Accessibility Toolbar