Początkiem wakacji 8 Puszczański Szczep Pełnia spędzał swój pierwszy wspólny obóz w Mrzeżynie pod hasłem „wyprawa Robinson”.

Każda z naszych drużyn miała swój własny program obozowania: zuchy wyczekiwały wieści od Robinsona i towarzyszyły Piętaszkowi, harcerze podnosili swoje umiejętności w technikach harcerskich podczas gier oraz prowadzili samodzielną kuchnię polową, a wędrownicy mieli okazję poznawać wybrzeże w czasie wędrówek.

Nie zabrakło czasu na wspólne części, takie jak wycieczki do Kołobrzegu, Zieleniewa, Międzyzdrojów, Dźwirzyna oraz Dziwnowa, kajakowanie po Resku Przymorskim, ogniska szczepowe oraz święto barw. Widzieliśmy morze i Kołobrzeg z latarni morskiej, podziwialiśmy różnorodne skały i minerały, odwiedziliśmy muzeum Morskie i wiemy już, że kiedyś na kąpiel w morzu trzeba było mieć receptę od lekarza, odwiedziliśmy muzeum Oręża Polskiego i wioskę na Dzikim Zachodzie, spacerowaliśmy po Wolińskim Parku Narodowym i wymyślaliśmy imię dla najmłodszego żubra. Odwiedziliśmy też planetarium, wędrownicy odpoczywali w Kociej Kawiarni, a harcerze na molo w Międzyzdrojach zdecydowali się na tatuaż z pędzącym dzikiem.

Podczas obozu wydarzyło się sporo ważnych dla drużyn rzeczy: obietnice zucha, przyrzeczenia harcerskie, zamknięcie próby wędrowniczej i przyjęcie w szeregi 28 DH Południe nowego zastępu, złożonego z dotychczasowych zuchów. Obóz był dla nas niezapomnianą przygodą, zawiązywaniem przyjaźni i budowaniem wspólnoty drużyn i szczepu.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Wieprz.

Accessibility Toolbar