W dniach 12 – 27 lipca 77 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów z 2 Andrychowski Szczep Drużyn Wodnych wyruszyło na swoje #harcerskielato pod hasłem „Czuj, czuj, czuwaj!” na bazę obozową do Mrzeżyna.

Podczas wspólnej przygody pod okiem gen. Roberta Baden-Powella skauci zgłębiali tajniki technik harcerskich, podsumowując przy tym wiedzę i umiejętności zdobyte podczas śródrocznej pracy w drużynach, a także nabywając zupełnie nowe kompetencje. I tak m.in. spaliśmy w szałasach, wzięliśmy udział w grze symulacyjnej z pierwszej pomocy, uczyliśmy się łączności przy pomocy telefonów wojskowych, pływaliśmy kajakami po morzu, gotowaliśmy na ogniu, a nawet wyruszyliśmy na całodzienne podchody. Nie zabrakło też różnorodnych gier terenowych, chwil zadumy przy ognisku, czy ważnych chwil, które umocniły nas jako wspólnotę.

Podsumowując obóz każdy z nas przyznał, że czuje, jakby minęły dopiero 3, 4 dni. To tylko świadczy o tym, jak miło płynął nam wspólny czas. Już nie możemy doczekać się kolejnych, szczepowych przygód!

Zapraszamy na nasz fanpage, gdzie znajdziecie duuużo więcej pięknych, obozowych zdjęć.

Accessibility Toolbar