„Bądź Gotów Poznać Siebie!” to tegoroczna nazwa i zarazem hasło przewodnie obozu 1 Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego „Bądź Gotów!” im. Janusza Korczaka. Prawie 80 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów naszego szczepu przez dwa tygodnie lipca przeżywało swoją wielką harcerską przygodę!

W tym czasie wzięliśmy udział w wielu blokach zajęciowych. Budowaliśmy i rozpalaliśmy ogniska, wykorzystywaliśmy wiedzę o pierwszej pomocy w praktyce podczas gry terenowej, śpiewaliśmy a także dochodziliśmy prawdy, kto ukradł lukrowane Guziczki Ciastka.Mieliśmy też bardzo ciekawe zajęcia o różnych niepełnosprawnościach. Weszliśmy w role osób, które mają niepełnosprawności i mogliśmy zmierzyć się z wyzwaniami, które są dla nich codziennością. To dla nas duża lekcja współodczuwania. Nauczyliśmy się patrzyć na sprawy z różnych perspektyw. Szlifowaliśmy umiejętności miękkie, komunikacyjne, negocjacyjne i to prawie każdego dnia!

Nie brakowało także czasu dla drużyn i podsumowania roku harcerskiego 2021/2022. Często siedzieliśmy wspólnie przy ognisku, snuliśmy plany i nazywaliśmy marzenia.

Zapraszamy Was gorąco na nasz fanpage https://www.facebook.com/1ashbadzgotow, zobaczcie więcej zdjęć z obozu i co robimy także w roku harcerskim.

Accessibility Toolbar