W sobotę, 2 lutego 2019 roku, ponad pięćdziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Andrychów wzięła udział w 6 edycji Plebiscytu „TADEK”, czyli Tradycyjnej Akademii Dla Ekstra Kadry. To rokrocznie organizowane wydarzenie dla Instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Nagrody wręczane są w 14 kategoriach, w celu wyróżnienia trudnej, całorocznej pracy, którą wkładają instruktorzy w wychowywanie młodych pokoleń.

Z wielką radością informujemy, że zwyciężczynią w kategorii Pomocna dłoń – nagroda publiczności została dh. phm. Izabella Ziółkowska. To już jej drugie wyróżnienie na plebiscycie TADEK; poprzednio, w 2015 roku, dh. phm. odebrała statuetkę w kategorii Drużynowy zuchowy „Tytus, Romek i Atomek”. Ale to nie koniec osiągnięć andrychowskich instruktorów! We wspomnianej wyżej kategorii „Drużynowy zuchowy” nominowana została dh. pwd. Karolina Potempa. W kategorii Młodzieżowa inicjatywa „Gra Endera” nominowani zostali dh Miłosz Kurek oraz dh Patryk Sabuda, natomiast w kategorii Drużynowy starszoharcerski „Indiana Jones” nominację otrzymał dh pwd. Jakub Belak. Całą uroczystość zwieńczył wspaniały występ Stanisława Soyki.

Jak powiedział kiedyś Bruce Lee: „Celem człowieka jest działanie, a nie myśl, bez względu na to, jak szlachetna by ona nie była”. Serdecznie gratulujemy wszystkim wymienionym oraz życzymy dalszych sukcesów i ambitnych celów w harcerskiej służbie.

Accessibility Toolbar