W ubiegłą niedzielę, 27 maja, w Parku Miejskim w Andrychowie, odbyła się cykliczna impreza plenerowa „Dzień Harcerski”, organizowana przez Hufiec ZHP Andrychów im. Szarych Szeregów. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmiało „Jest radość od 100 lat!”. Slogan bezpośrednio nawiązywał do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy działalności Związku Harcerstwa Polskiego w naszym kraju.

Atrakcje przygotowane na tę okoliczność dedykowane były głównie dla najmłodszych, choć dorośli również mogli znaleźć rozrywkę dla siebie. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się dmuchany zamek i zjeżdżalnia, na których dzieci mogły rozładować rozpierającą je energię. Dużą atrakcją w upalny dzień było także pływanie kajakami po stawie miejskim. Bezpieczeństwa na tym punkcie pilnowali wykwalifikowani ratownicy ZHP. Swoją sprawność fizyczną dzieci mogły sprawdzić na ściance wspinaczkowej, czy w kilku układach tanecznych. Harcerze zadbali, by podczas tego dnia uczestnicy nauczyli się kilku praktycznych umiejętności. Nie zabrakło punktu z ćwiczeniami dotyczącymi pierwszej pomocy przedmedycznej, nauką wiązania węzłów, czy harcerskich szyfrów. Całości dopełniły bańki mydlane, wata cukrowa i balony z helem, sprawiając, że na twarzy każdego dziecka pojawiał się uśmiech.

Dziękujemy Towarzystwu Miłośników Andrychowa za przeprowadzenie warsztatów dotyczących tkactwa w Izbie Regionalnej Ziemi Andrychowskiej. Podziękowania kierujemy również do Gminy Andrychów za wsparcie organizacji Dnia Harcerskiego i przekazanie środków finansowych na realizację zadania.

Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Andrychów dziękują wszystkim mieszkańcom Andrychowa i okolic za włączenie się do zabawy i wspólne świętowanie 100-lecia istnienia harcerstwa w Polsce. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pokazać, że w Andrychowie wciąż jest radość! Kolejna taka okazja będzie już na koloni zuchowej i obozie harcerskim, na które serdecznie zapraszamy

← Powrót

Accessibility Toolbar