W ubiegłą niedzielę, 16 grudnia, reprezentacja Hufca ZHP Andrychów odebrała z Krakowa Betlejemskie Światło Pokoju, tym samym rozpoczynając andrychowską Sztafetę Światła. Przez najbliższe dni skauci będą roznosić betlejemski Ogień do urzędów, instytucji, parafii, szkół i placówek.


Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów i przekazuje je dalej, rozprzestrzeniając pokój i braterstwo. Sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło przewodnie, które w tym roku brzmi: „Światło, które łączy”. Dla zuchów, harcerzy i instruktorów to bardzo ważne, by mały Ogień swoim ciepłem, radością i ideą niesienia pokoju połączył ludzi na całym świecie. Już w sobotę, 22 grudnia, podczas Wigilii Miejskiej w Andrychowie, zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Andrychów przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Andrychowa.


Niech betlejemski Ogień z Groty Narodzenia Pana połączy nas wszystkich, a swoim blaskiem da siłę i moc w świąteczny czas.

Accessibility Toolbar