W ubiegłą niedzielę, 15 grudnia, reprezentacja Hufca ZHP Andrychów odebrała z Krakowa Betlejemskie Światło Pokoju, tym samym rozpoczynając andrychowską Sztafetę Światła. Przez najbliższe dni skauci będą roznosić betlejemski Ogień do urzędów, instytucji, parafii, szkół, placówek i wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

 

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów i przekazuje je dalej, rozprzestrzeniając pokój i braterstwo. Sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło przewodnie, które w tym roku brzmi: „Światło, które daje moc”. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

 

Niech betlejemski Ogień z Groty Narodzenia Pana połączy nas wszystkich, a swoim blaskiem da siłę i moc w świąteczny czas.

Accessibility Toolbar