3 Wodna Drużyna Harcerska „Pogoria”

Opis drużyny

Jesteśmy drużyną harcerską o specjalności wodnej. Wodna Drużyna Harcerska to drużyna specjalnościowa, w której harcerze bawią się, uczą, zdobywają stopnie i sprawności w taki sam sposób, jak w każdej innej drużynie harcerskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Drużyna Wodna uwzględnia w swej pracy zainteresowania wodą, morzem i sportami wodnymi.

Członkami naszej załogi są dzieci w wieku 10-13 lat (4-6 SP). Drużyna pracuje  systemem małych grup, zastępami – wachtami, stopniowo osiągającymi samodzielność w zakresie planowania i organizowania swojej pracy. Każda zbiórka to niezapomniany rejs, podczas którego nie brakuje wiązania węzłów, wybijania szklanek, czy śpiewania szant. Każdy rejs to nowe umiejętności, nowe przyjaźnie i nowe wspomnienia, których z pewnością u nas nie brakuje! Nasza drużyna to przede wszystkim różnorodność. Każdy, niezależnie od tego jakie ma talenty i predyspozycje, może zostać członkiem naszej załogi. Tutaj liczy się przede wszystkim chęć współpracy! Uczymy działania w zespole, a jednocześnie stawiamy na indywidualność. Niezależnie od tego, czy harcerz jest uzdolniony plastycznie, muzycznie, matematycznie lub aspiruje do bycia sportowcem – tutaj zawsze znajdzie coś dla siebie.

Mimo że działamy od marca 2014 roku zdążyliśmy już wiele osiągnąć! Do naszych najważniejszych sukcesów zaliczamy: III miejsce w pionie harcerskim w Ogólnopolskim Turnieju Zastępów 2015, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Teraz Afryka” 2015, I miejsce na Grze z okazji Święta Patrona Chorągwi Krakowskiej 2015, II miejsce na Grze „Światłowody” z okazji BŚP 2015, I miejsce na Grze z okazji Święta Patrona Chorągwi Krakowskiej 2016, Odznaka Chorągwiana w stopniu brązowym, I miejsce i puchar przechodni Hufca ZHP Andrychów w pionie harcerskim podczas  Gry z okazji DMB „Patrz szerzej!” 2016, 2017, 2018.

Przyjdź na zbiórkę i wyrusz z nami w rejs po nowe, nieznane przygody!

pwd. Emilia Trojak HO

pwd. Bartosz Gibas