5 Wodna Drużyna Starszoharcerska „Baksztag”

Opis drużyny

Wodna Drużyna Starszoharcerska „Baksztag” powstała we wrześniu 2018 roku. Należy do 2 Andrychowskiego Szczepu Drużyn Wodnych. Członkowie drużyny to w większości zuchy, które w 2013 roku były na pierwszej zbiórce „Odkrywców Bergamutów”.

W drużynie stawiamy na indywidualny rozwój każdego harcerza. Drużynowy dba, by każdy z nas wyrósł na odpowiedzialnego, samodzielnego i zaangażowanego społecznie i harcersko wędrownika. Podczas pracy w drużynie mocno akcentujemy także, że jesteśmy zespołem; działamy zawsze razem, pokonujemy sztormy, wspieramy się, ale przede wszystkim mamy wspólne marzenia. Stajemy na głowie, by je zrealizować!

Na swoim koncie mamy już sporo wspólnych zwycięstw! Między innymi I miejsce podczas Inauguracji Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej „Mamy moc!” 2018/19 w pionie starszoharcerskim, I miejsce podczas Inauguracji Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej „Powrót do gniazda” 2019/20 w pionie starszoharcerskim oraz tytuł Złotej Drużyny Hufca ZHP Andrychów.

Kadra

pwd. Jakub Belak

pwd. Jakub Belak

Drużynowy

sam. Agnieszka Tupaj

sam. Agnieszka Tupaj

Przyboczna

ćw. Jakub Brzeski

ćw. Jakub Brzeski

Przyboczny

Zbiórki

Sobota, godz. 10:00-12:00,
harcówka wodniacka,
Andrychów, ul. Słowackiego 15

Kontakt

Jakub Belak, tel.: 502 289 487

jakub.belak@zhp.net.pl