BŚP 2016

ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ
Każdego roku wybrane dziecko: chłopiec lub dziewczynka odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
Następnie Światło jest transportowane do Wiednia, gdzie ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której
Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

O czym mowa? Oczywiście o Betlejemskim Świetle Pokoju, które jest już tradycją Związku Harcerstwa Polskiego.
Od wielu lat przekazywane jest z rąk słowackich skautów do rąk polskich harcerzy podczas uroczystej Mszy św.
na Gubałówce, skąd przewożone jest do Krakowa,
aby wreszcie mogło przyjechać wspólnie z andrychowskimi zuchami i harcerzami do naszej gminy i zagościć na wigilijnych stołach mieszkańców.

Tak również jest w tym roku.
W niedzielę 11.12.2016 r. harcerze z DH „TyBryk” oraz DSH „Będziesz?” przywieźli Światło do Andrychowa i tym samym rozpoczęło
ono drogę po Gminie Andrychów oraz Gminie Wieprz.
Do świąt Bożego Narodzenia andrychowskie zuchy, harcerze i instruktorzy będą odwiedzać różne instytucje,
kościoły w Gminie Andrychów oraz w Gminie Wieprz.