3 Wodna Drużyna Harcerska „Pogoria”

Opis drużyny

Jesteśmy drużyną harcerską o specjalności wodnej. Wodna Drużyna Harcerska to drużyna specjalnościowa, w której harcerze bawią się, uczą, zdobywają stopnie i sprawności w taki sam sposób, jak w każdej innej drużynie harcerskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Drużyna Wodna uwzględnia w swej pracy zainteresowania wodą, morzem i sportami wodnymi.

Członkami naszej załogi są dzieci w wieku 10-13 lat (4-6 SP). Drużyna pracuje  systemem małych grup, zastępami – wachtami, stopniowo osiągającymi samodzielność w zakresie planowania i organizowania swojej pracy. Każda zbiórka to niezapomniany rejs, podczas którego nie brakuje wiązania węzłów, wybijania szklanek, czy śpiewania szant. Każdy rejs to nowe umiejętności, nowe przyjaźnie i nowe wspomnienia, których z pewnością u nas nie brakuje! Nasza drużyna to przede wszystkim różnorodność. Każdy, niezależnie od tego jakie ma talenty i predyspozycje, może zostać członkiem naszej załogi. Tutaj liczy się przede wszystkim chęć współpracy! Uczymy działania w zespole, a jednocześnie stawiamy na indywidualność. Niezależnie od tego, czy harcerz jest uzdolniony plastycznie, muzycznie, matematycznie lub aspiruje do bycia sportowcem – tutaj zawsze znajdzie coś dla siebie.

Mimo że działamy od marca 2014 roku zdążyliśmy już wiele osiągnąć! Do naszych najważniejszych sukcesów zaliczamy: III miejsce w pionie harcerskim w Ogólnopolskim Turnieju Zastępów 2015, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Teraz Afryka” 2015, I miejsce na Grze z okazji Święta Patrona Chorągwi Krakowskiej 2015, II miejsce na Grze „Światłowody” z okazji BŚP 2015, I miejsce na Grze z okazji Święta Patrona Chorągwi Krakowskiej 2016, Odznaka Chorągwiana w stopniu brązowym, I miejsce i puchar przechodni Hufca ZHP Andrychów w pionie harcerskim podczas  Gry z okazji DMB „Patrz szerzej!” 2016, 2017, 2018.

Przyjdź na zbiórkę i wyrusz z nami w rejs po nowe, nieznane przygody!

Kadra

pwd. Andrzej Brańka HO

pwd. Andrzej Brańka HO

Drużynowy

sam. Karolina Fryt

sam. Karolina Fryt

Przyboczna

trop. Julia Pietras

trop. Julia Pietras

Przyboczna

Zbiórki

Piątek, godz. 16:00-18:00
SP nr 2 w Andrychowie, sala nr 101

Kontakt

Andrzej Brańka, tel.: 696 680 933

andrzej.branka@zhp.net.pl
www.facebook.com/wdhpogoria/