3/4 Drużyna Starszoharcerska „Będziesz?”

Opis drużyny

Jesteśmy ¾ DSH “Będziesz?”, istniejemy już 6 lat i działamy w szkole Nidku. Nasza drużyna liczy 8 stałych członków, gdyż przekazujemy osoby do drużyny wędrowniczej.

> Należymy do 1 ASH „Bądź gotów”
> Wszyscy członkowie drużyny są w wieku starszoharcerskim; drużynowa – wiek wędrowniczy
> Wszyscy członkowie drużyny posiadają koszulę mundurową, a ¾ posiada pełne umundurowanie wraz z nakryciem głowy
> Prawie wszyscy członkowie złożyli przyrzeczenie harcerskie

Główne założenie:
Traktowanie każdego członka jako indywidualności i pomoc przy szukaniu/realizacji jego pasji i celów.

Nasze barwy to:
Zielony – bo to kolor szczepu “Bądź gotów!”; jest to kolor natury, która daje nam spokój i równowagę, ale również symbol energii, nadziei i niegasnącego entuzjazmu.
Bordowy – to kolor drużyny, z której się wywodzimy – 104 DH “Quo vadis?”,  osoba nosząca tę barwę ma waleczne serce i zawsze jest gotowa do działania.
Czarny – to główny kolor naszej drużyny, ponieważ harcerze z naszej drużyny w każdej nawet najciemniejszej  chwili potrafią dostrzegać barwy i pozytywne strony.

Dlaczego “Będziesz?”

BYĆ to nie tylko istnieć czy trwać, tylko całym sobą poświęcać się danej sprawie i zawsze BYĆ gotowym do reagowania.
BYĆ świadomym, że nie jest się tylko jednostką, ale i oddziałuje się na całą grupę.
Na pytanie “Będziesz?” zawsze odpowiadamy – ”Będę!”

dh. Magdalena Paletko

dh. Maja Moskwik