22 Drużyna Harcerska „Co Jest?”

Opis drużyny

22 Drużyna Harcerska „Co jest?” działa od września 2017 roku w Sułkowicach-Łęgu. Została założona przez dh. Iwonę Szkiłądź, dh. Justynę Michalczyk, dh. Martę Zajdę oraz dh. Weronikę Smazę.

Barwy drużyny:
ZIELONY powstaje po połączeniu żółtego i niebieskiego. Przypomina nam o harmonii, nadziei oraz wolności. Jest to kolor naszego szczepu „Bądź gotów!”.
BIAŁY to najjaśniejsza z barw. Oznacza, że nawet w ciemnych chwilach potrafimy rozjaśnić mrok.
BŁĘKITNY symbolizuje naszą spostrzegawczość, wyobraźnię i twórczość.
ŻÓŁTY kojarzymy ze słońcem, energią, uśmiechem oraz przyjaźnią. Nawiązuje do barw „Uciekających Kurczaków” oraz „Co to będzie?”.
Wartości naszej drużyny to: współpraca, odpowiedzialność, kreatywność, zaufanie, radość, patriotyzm, gotowość do działania, rozwijanie się i nauka.

Uwielbiamy razem spędzać czas, nie tylko na zbiórkach, ale także na biwakach, obozach i zimowiskach. Posiadamy również maskotkę drużyny, kurę „Cosię” oraz proporzec.

dh. Justyna Michalczyk

pwd. Miłosz Kurek

Przyboczny

Zbiórki