12 Drużyna Wędrownicza „Ignis”

Opis drużyny

Ignis to drużyna już prawie 7 letnia. Działamy od 17 marca 2011r. Widać nas z daleka, gdy idziemy przez czerwone chusty i berety. Mamy pluszaka – Płomyka , który towarzyszy nam od samego początku, gdy jeszcze niektórzy z nas nie wiedzieli co to lilijka czy krzyż harcerski. Staramy się mocno pracować nad indywidualnym rozwojem każdej osoby, ale potrafimy też świetnie działać razem, w grupie. Uwielbiamy wyjazdy i zdecydowanie musimy robić je częściej! Byliśmy już m.in. na Rajdzie Odkrywców, na obozach w Mrzeżynie czy Zlocie w Zakopanem. Każdą zbiórkę staramy się zaczynać zapałką, dzięki temu wiemy co u nas słychać, a jednocześnie nawiązujemy do naszej nazwy (Ignis=ogień). Posiadamy swoje zasady, dzięki czemu np. na zbiórkach nie korzystamy z telefonów komórkowych. Czy jest to ciężkie? Być może dla niektórych tak, ale przynajmniej w pełni wykorzystujemy czas poświęcając go sobie i powierzonym zadaniom. Po zbiórkach chętni zostają na śpiewankach. Staramy się regularnie organizować konkursy w drużynie, a także „przyjemności”, czyli nocki filmowe, wyjazdy do kina czy wyjścia w góry. A wiecie co jest najlepsze? Że tą drużynę tworzymy razem i każdy coś od siebie dokłada. To nie tylko kadra prowadzi dla nas zbiórki, ale i my sami mamy możliwość się wykazać i zorganizować coś dla siebie i innych. Współpracując -tworzymy niezwykłą drużynę.

HO Paulina Babińska

dh Mateusz Mizera

Przyboczny

Zbiórki