1 DH

Tybryk

Jesteśmy drużyną działającą od 2011 roku w Andrychowie. Początkowo byliśmy typową drużyną harcerską, obecnie jednak działamy jako drużyna wielopoziomowa. Nasza nazwa pochodzi od gromady zuchowej Brykające Tygryski. Można rozpoznać nas po charakterystycznych kolorach nawiązujących do ubarwienia tygrysa. Czerń symbolizuje tajemniczość, wytrwałość i władzę, natomiast pomarańcz zabawę, ciepło, energię i chęć do działania.

Jesteśmy dla siebie jak jedna wielka rodzina, nieważne mały czy duży, chłopak czy dziewczyna, wszystkie problemy i przysłowiowe kłody rzucane pod nogi, pokonujemy wspólnie. Nasza kadra ma głowy pełne błyskotliwych pomysłów — zbiorki odbywają się w różnych formach, ucząc i zachęcając harcerzy do uczestnictwa w następnych. Jako zgrana paczka znajomych uwielbiamy spędzać ze sobą czas, więc często po zbiórkach zostajemy dłużej w harcówce, by razem śmiać się i śpiewać. Mamy gigantyczne pokłady niespożytej energii, przez co z nami nie można się nudzić. Uwielbiamy wszelkie wyjazdy, wyjścia czy biwaki. Cenimy sobie zaangażowanie i czynny udział w życiu drużyny, dlatego każdy z członków ma przydzieloną funkcję, którą stara się jak najlepiej wykonywać zarówno w czasie zbiórek, jak i poza nimi.

Mimo różnicy wieku, starsi harcerze integrują się z młodszymi oraz uczą się od siebie nawzajem wielu rzeczy związanych z różnymi dziedzinami życia. Razem niczym koła zębate mechanizmu pracujemy idealnie zgrani. Chcesz się przekonać, jak to działa? Przyjdź i się przekonaj.

Obecna kadra:

phm. Dorota Bizoń